تبلیغات
اعتدال کرمانشاه - مطالب دی 1394
 
اعتدال کرمانشاه
تدبیروامید
درباره وبلاگمدیر وبلاگ :
مطالب اخیر
نویسندگان

جناب آقای محمد صیدمحمدی از فرهنگیان خوشنام اسلام آباد غرب و دبیر سما استان کرمانشاه می باشد. در سوابق اجرایی ایشان می توان مسوولیت های مختلف در آموزش و پرورش، ریاست و اعتلای مرکز آموزشی و فرهنگی سما اسلام آباد غرب، ریاست دانشگاه خضراء اسلام آباد غرب و ریاست سما شهرستان کرمانشاه را مشاهده کرد. ایشان از فعالین همسو با جریان اصلاح و اعتدال بوده و سابقه ریاست ستاد مردمی دکتر روحانی در اسلام آباد غرب را دارا می باشند.

Image result for ‫محمد صید محمدی سما‬‎

دیدگاه ایشان در حوزه سیاسی و خصوصا فراز و فرود انقلاب اسلامی و همگامی ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در ادامه می بینید:

مبارزات حق طلبانه و آزادی‌خواهانه ملت رشید ایران ریشه ای تاریخی داشته و خصوصا جلوه های مشهود آن را از جنبش مشروطیت تا نهضت ملی شدن نفت و قیام ۱۵ خرداد و انقلاب اسلامی ایران می توان ملاحظه نود و توان و ظرفیت زوال ناپذیر جامعه ما را در پیگیری تاریخی خواسته‌های بنیادین خود یعنی آزادی، عدالت، استقلال و پیشرفت نمودی عینی و تاریخی داشته است.

حاصل مبارزات تاریخی ملت ایران و بخصوص مبارزات یک سده اخیر، فروپاشی نظام دیکتاتوری و وابسته شاهنشاهی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی با معماری حضرت امام خمینی (ره) است که از نخستین دستاورد‌هایش رجوع به آرای مردم و وضع قانون اساسی به عنوان مهم‌ترین سند میثاق ملی و تبیین دو وجه جدایی ناپذیر نظام بر دو پایه جمهوریت و اسلامیت است.

انقلاب سره و عظیم ملت ایران البته بدون دست اندازی قدرت های منطقه ای و جهانی و بدخواهی ها ممکن نمی گردید و تحمیل جنگ تحمیلی ۸ ساله، تلاشی مستقیم و همه جانبه جهت جلوگیری از این حرکت و جنبش عظیم بود. جنگی که البته نه تنها آرزوی باطل نابودی انقلاب و نظام اسلامی رابرای دشمنان محقق نساخت بلکه به فرصتی برای شکوفایی ملت ایران، استحکام نظام و صدور پیام انقلاب اسلامی به اقصی نقاط عالم تبدیل شد.

دوران پس از جنگ با ارتحال رهبر و معمار کبیر انقلاب و زعامت حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله) استارت خورد و در این دوره عصری آغاز گردید که به دوران سازندگی معروف گردید و اگرچه ساخت زیربنا و توسعه کشور بنا برضرورت زمانی و مکانی در اولویت قرار گرفت اما همچنان عرصه‌ای بوده برای پیگیری آرمان‌های تاریخی ملت که نهایتا در سه شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» انعکاس یافته بود.

آنچه در دوم خرداد ۱۳۷۶ و آغاز دوران اصلاحات تجلی یافت، روایت جدیدی از همین خواست تاریخی و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی بوده که بر دفاع از مردمسالاری سازگار با دین، حقوق اساسی ملت، اجرای همه اصول و فصول قانون اساسی و تقویت جامعه مدنی تأکید داشت. خواسته ها و آرمانی که به عنوان مردمسالاری دینی تلقی می گردید و رهبر فرزانه انقلاب آن را با "مدینه النبی" برابر دانستند.

در این دوره، ظرفیت‌های والای نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی از طریق افزایش سطح مشارکت همه جانبه ملت و رقابت سیاسی قانون‌مدارانه نیرو‌ها و گرایش‌های مختلف حزبی است.

در همین جا لازم به اشاره می داند که جریان اصلاحات مورد نظر؛ همان راه و خط امام، بسط اندیشه مترقی ولایت فقیه و تبعیت ازمقام عظمای ولایت و سیره ای است که برخواسته از خط و راه امام حسین(ع) می باشد و جدای از حاکمیت اخلاق و معنویت، محوریت قانون اساسی و حقوق مصرح آن، اقتدار و منزلت جهانی ایران و استقلال، از بین بردن عقب‌ماندگی، استقرار آزادی و عدالت را سرلوحه عمل و رویکرد خود می بیند.

اما امروز و به یمن حماسه حضور و مشارکت مردم در انتخابات ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ که فضای اعتدال و امید در کشور حاکم گردیده، امید است که هسته های فکری و گفتمانی "تدبیر" و "امید" و رفع مشکلات عمومی و بهبود موقعیت جهانی کشور توأم با حفظ کرامت ایران اسلامی، بسط و قوام یافته و این خواست عمومی مردم ایران انشاء الله با گره خوردن به آزمون بزرگ 7 اسفند 94، منتج به مجلسی اعتدال گرا و در خط نظام و ولایت گردید و فردایی بهتر و رشد و توسعه روز افزون و همه جانبه پیش روی ملت و کشور عزیزمان قرار گیرد. امری که با وحدت رویه و حسن تعامل مجلس و دولت، قابل دستیابی و حصول می باشد.

در پایان لازم به اشاره می نماید که اینجانب برآنم که مسوولین و خصوصا نمایندگان مجلس شورای اسلامی که عصاره فضایل ملت به شمار می آیند، می باید ضمن اولویت دادن به مصالح نظام و منافع عمومی بر منافع شخصی و گروهی، همچون قاطبه مردم، در خط ولایت مطلقه فقیه حرکت نموده و منویات حضرت آیت الله خامنه ای را فصل الخطاب تمام امور بدانند و با یاری به دولت کریمه، رسالت و وظیفه انقلابی و ایرانی-اسلامی خود را به انجام رسانند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

                                             آپلود عکس

سوابق اجرایی جناب آقای محمد صید محمدی:
1-مدرس دانشگاه در شهرستان اسلام آبادغرب و عضو جامعه بزرگ فرهنگیان
2-رییس ذانشگاه علمی کاربردی خضراء شهرستان اسلام آبادغرب
3-راه انداز مرکز آموزشی فرهنگی سما اسلام آبادغرب سال1389
4-راه انداز دانشکده فنی وحرفه ای سما واحد اسلام آبادغرب سال1392
6- اولین رییس مرکز آموزشی فرهنگی سما شهرستان اسلام آبادغرب سال 1392
7-معاونت دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه بزرگترین مرکز دانشگاهی غرب کشور1393ادامه دارد
8- رییس مرکز آموزشی فرهنگی سما کرمانشاه 1393ادامه دارد
9- دبیر شورای سیاست گذاری سما منطقه 11از سال 1393تا به امروز
10-عضو شورای مشورتی توسعه استان کرمانشاه1393
11-فعال سیاسی در ادوار مختلف وریاست ستاد مردمی دکتر روحانی در انتخابات خرداد92

آپلود عکسنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ